vítejte na oficiálních stránkách
AK Racing klubu v AČR

Tým Adama Koblihy se věnuje závodům Mistrovství české republiky
v rally. Na tomto webu se o nás můžete dovědět více,
zároveň budete mít přehled o aktuálních závodech,
výsledcích a názorech samotné posádky.

Historie

 

Adam Kobliha společně spolu se svým týmem začal šlapat cestičku úspěchů napříč oběma národními šampionáty od roku 2009. Sporadické starty v témže roce a v tom následujícím přinesly nově složenému týmu několik skvělých výsledků. To byl především dobrý základ pro úspěšné vyjednávání s budoucími partnery.

 

Před druhým rokem společných startů byl založen AK Racing klub v AČR. Rok 2011 znamenal pro tým novou příležitost v podobě obou národních šampionátů. Většina podniků znamenala především sbírání zkušeností a seznamování se s neznámými tratěmi, i tak tento seznamovací večírek vyústil v několik skvělých výsledků, které posádce garantovaly nejen pozornost médií a fanoušků, ale především historicky nejúspěšnější umístění v konečném účtování obou šampionátů. V MČR-S se podařilo po všech vyhraných závodech v klasifikaci třídy 9 získat mistrovský titul. V dvoudenním seriálu MMČR neměli Adam s Martinem tolik štěstí, ale i tak brali na konci sezóny druhé místo, což představuje titul vicemistra. Oba tyto výsledky znamenaly přelomový úspěch pro oba členy posádky.

 

V sezóně 2012 však pozici na horkém sedadle nově zaujal Karel Žáček, od kterého se čekalo, že dokáže posunout výkony posádky ještě o kousek dál. A svůj cíl splnil. Výsledkem byl premiérový mistrovský titul v MMČR ve třídě 9 s vozem Honda Civic Vti.

 

Pro sezónu 2013 se opět odehrála změna na sedačce spolujezdce. Novým navigátorem se stal Petr Chodura jun. Petr je mladý perspektivní spolujezdec, který má za sebou teprve druhou závodnickou sezónu. Tohle spojení jmen se vtělilo do fantastických výsledků, které tato posádka v sezóně 2013 dokázala vybojovat. Titul mistrů třídy 6 v „malém mistrovství“ s vozem Citröen C2 R2 Max a pozornost špičkových předních týmů, jež nabídly místo ve svých vozech, hovoří za vše. Adam si vyzkoušel kromě Citröenu C2 také vůz stejné značky ale s označením DS3 R1B pro třídu 9 a dále pak i špičkové nářadí Renault Clio R3 pro třídu 5. Ve všech třídách Adam s Petrem nenašli přemožitele a svou konkurenci deptali skvělými časy.

 

Pro sezónu 2014 došlo ke splynutí jména Adam Kobliha a týmu MRS Racing pod vedením Mojmíra Juříčka. Jeho tým disponuje špičkovou technikou Renaultem Clio R3 pro třídu 5. Mladého jezdce zkraje sezóny navigoval stejně jako v předchozí sezóně Petr Chodura jun., ale kvůli časové zaneprázdněnosti naskočil po dvou závodech na sedačku spolujezdce zkušený Karel Žáček a společně s celým týmem absolvují Mezinárodní mistrovství České republiky.